Oppaze - Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Oppaze, Tedarikçiler ile Dropshipperları bir araya getiren online dropshipping pazaryeridir. Dropshipperların sıkça yaşadıkları Güvenilir Tedarikçi, Stok, Rekabet ve İletişim sorunlarının önüne geçerek, Dropshipperlara güvenilir tedarikçi altyapısını ve operasyonel kolaylığı sağlarken, Tedarikçilere çalışabilecekleri binlerce Dropshipper iş ortağı sağlamaktadır.

Yakında pazaryerleride dahil olmak üzere hem sosyal medya hem de kişisel e-ticaret sitelerinde dropshipping yapma olanağı sunmaktadır.

Oppaze’a kaydolurken şirket açmak zorundasınız. Bunun nedeni hem pazaryerlerinde hem de sosyal medyada satış yaparken müşterilerinize fatura kesebilmeniz ve gerekli vergi işlemlerinizi gerçekleştirebilmenizdir.

Dropshipper olarak eğer hali hazırda bir şirketiniz yoksa “Şahıs Şirketi” açmanız yeterli olacaktır. Şirketinizi nasıl açacağınızı bilmiyorsanız E-Devlet üzerinden ücretsiz şirket açmak adlı blog içeriğimizde detaylara erişebilirsiniz.


 • Dropshipperlar başlangıçta tek kategoride satış yapabilecekleri için kilitlenmiş bir rekabet ortamında satış deneyimi yaşamayacaksınız.
 • Stok için bütçe ayırmanıza gerek kalmaz, Oppaze ürünlerini internet sitenizde ve sosyal medya hesaplarınızda satışa sunabilirsiniz.
 • Ürün karlılığını kendiniz belirlersiniz. Dilediğiniz fiyattan satarak daha fazla kazanç elde edebilirsiniz.
 • Aldığınız ürünler için 15 gün koşulsuz iade hakkınız vardır.
 • 7/24 tüm sorularınız ve sorunlarınız için canlı destek hattımız sizlere hizmet verecektir.
 • Tüm siparişleriniz 24 saat, yoğun günler de 48 saat içerisinde kargoya teslim edilir.
 • Oppaze'dan dilediğiniz zaman koşulsuz ayrılabilirsiniz. Sözleşme içerisinde taahhüt süresi bulunmamaktadır.
 • Size özel oluşturulan kargo kodunu müşterinize ileterek iade olacak ürün veya ürünlerin tedarikçinize geri gönderim sağlayabilir veya kendi adresinize sistem üzerinden iade talep edebilirsiniz. İade ürün veya ürünlerin tedarikçiye geri teslimi ile tedarikçi tarafından 48 saat içerisinde iade onayı beklenir. 48 saat içerisinde aksiyon alınmayan iadeler otomatik onaylanır.

  İade onaylandığında,

 • İade sebebi olarak tedarikçi hatası içeren bir durum tespit edilirse ürün bedeli ve telafi tutarı cüzdanınıza aktarılır.
 • İade sebebi tedarikçi hatası içermiyor ise tarafınıza kupon oluşturularak iade kabul edilir veya iadeyi kendi adresinize yönlendirebilirsiniz.
 • Kupon sistemi dropshipper ve tedarikçi arasında oluşacak iade sürecinin sistem içerisinde ki yönetimini belirli noktada sağlayacak bir Oppaze eklentisidir.

  Dropshipping kullanıcısı bir dahaki alışverişlerinde bu kuponu kullanarak alışverişlerinde indirim sağlayabilecek veya ödeme yapabileceklerdir. Bu durum hem dropshipping kullanıcısının parasını kaybetmemesini hem de tedarikçilerin satış sürkülasyonlarının devamını sağlayacaktır.

  Oppaze dışındaki tedarikçilerin sizlerden talep ettiği sektörün sancılı maliyeti olan aylık, yıllık, tek paket gibi üyelik ücreti Oppaze'de bulunmamaktadır.

  Tamamen ÜCRETSİZ olan dropshipping hizmetimiz sektörün destekleyici ve eğitici olmasına özen gösterilmiş ve hiçbir zaman sizlerden üyelik ücreti talep etmeyecektir.

  Oppaze B2B bir dropshipping pazaryeridir. Bu nedenle, hem tedarikçilerin hem dropshipperların hem de müşterilerinizin tüketici haklarını garanti altına almak için sözleşme gereklidir.

  Oppaze’da sözleşmeye olan erişiminiz ne kadar hızlı ise, sözleşme iptali istemeniz halinde sözleşmenizin iptal işlemleri de o kadar hızlı gerçekleştirilmektedir. Sözleşmemizde herhangi bir taahhüt süresi bulunmadığı için iptal edilmek istenen ilgili sözleşme için paneliniz üzerinden bize destek talebi oluşturmanız yeterli olacaktır.

 • www.oppaze.com adresinden şirket bilgilerinizi ve kişisel bilgilerinizi girerek ilk kayıt aşamasını tamamlamış olursunuz.
 • İlk kayıt aşamasının ardından üyelik başvurunuz, şirket bilgilerinizin kontrolleri gibi gerekli kontrol işlemlerinin gerçekleştirilmesinin ardından 12 saat içerisinde onaylanır.

  Eğer bilgileriniz bir veya birden fazla hatalı bilgi içeriyorsa, başvurunuz onaylanmaz ve tarafınıza e-posta adresiniz üzerinden ret bilgisi iletilir. Bilgilerinizi teyit ederek tekrar başvuru yapabilirsiniz.

 • Hesabınızın onaylanmasının ardından sisteme erişiminiz açılır ve geri kalan bilgilerinizi doldurmanız talep edilir.

  Bu aşamada sisteme erişebilir, panel incelemesi yapabilir ancak işlem gerçekleştiremezsiniz.

 • Paneliniz üzerinden Sözleşmeler ve Belgeler menüsünden ve mail olarak e-posta adresinize sözleşme eki gönderilecektir.
 • Sözleşme ekinde istenilen kısımlara kişisel bilgilerinizi doldurmanızın ardından elektronik ortamda imzalanarak iletisim@oppaze.com e-posta adresine gönderimini sağlayabilir veya ıslak imza imzalı olarak Oppaze anlaşmalı kargo kodu ile tarafımıza gönderebilirsiniz.

  Sözleşme ve Belgeler menüsünden sözleşme içi detaylara ve elektronik ortamda imza prosedürü bilgilerine ulaşabilirsiniz. Islak imzalı olarak Oppaze anlaşmalı kargo kodu ile gönderilen sözleşmelerde ücret tarafınıza ait olacaktır. Karşı ödemeli gönderilen kargolar kabul edilmeyecektir.

 • Sözleşmenizin incelenip onaylanmasının ardından sisteme tam erişiminiz aktif edilecektir.
 • Onaylanan üyeliğinizle www.oppaze.com’a giriş yapın.
 • Sattığınız ürünleri sepete ekleyip siparişinizi tamamlayın.
 • Adres bilgileri alanına müşterinizin bilgilerini yazın.
 • Oluşturduğunuz siparişler en geç 2 iş günü içerisinde tarafımızca hazırlanıp seçtiğiniz kargo firması ile belirttiğiniz müşterinizin adresine gönderilir.
 • Siparişleriniz ile alakalı tüm gelişmeleri "Siparişlerim" sayfasından takip edebilirsiniz.
 • Müşterinize tarafımızdan hiçbir SMS gitmez.
 • Sosyal medya, E-Ticaret siteniz vb. platformlarda yapmış olduğunuz satışlarda kargo bedeli 25 TL’den başlamaktadır.

  Artan maliyetlere bağlı kargo firmalarının anlaşma tutarları üzerinde yapmış ve yapacak oldukları tüm arttırımlardan etkilenmemeniz adına her önlemi ve çabayı göstermekteyiz.


  Siparişiniz iptal edildiğinde, ödenen ücret bir sonraki alışverişinizde kullanılmak üzere bakiyenize yüklenir. Siparişiniz tarafımızca iptal edildiğinde, ödeme yaptığınız kartınıza toplam tutar iade edilir.

  Tüm alım faturalarınız sipariş bazlı kesilir.

  İadeler / Mahsuplar / Mutabakatlar tamamlandıktan sonra genelde her ayın 1.günü ile 5. günü arasında toplu ve elektronik fatura olarak sistemimizde kayıtlı olan mail adresinize gönderilmektedir.

  Banka veya Kredi Kartı’nızla yapacağınız her sipariş için onay sürecini beklemek durumundasınız.Cüzdanım sistemi ile hazırda bulunan bakiyenizle saniyeler içerisinde siparişinizi oluşturabilirsiniz.

  İadeniz onaylandıktan sonra platform kurallarına bağlı olarak, iade bedeli cüzdanınıza aktarılabilir veya kupon olarak tarafınıza tanımlanabilir. Platform kurallarında iadenin aktarım şekli iade sonucuna bağlı olarak belirlenmiştir.