Oppaze - Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Oppaze, Tedarikçiler ile Dropshipperları bir araya getiren yenilikçi bir online dropshipping pazaryeridir. Dropshipperların sıkça karşılaştığı güvenilir tedarikçi bulma, stok yönetimi, rekabet ve iletişim sorunlarını ortadan kaldırarak, onlara güvenilir tedarikçi altyapısı ve operasyonel kolaylık sağlar. Aynı zamanda, tedarikçilere binlerce potansiyel dropshipper iş ortağı sunar.

Orta vadede Oppaze, yurtdışına dropshipping ve yerel ile global pazaryerlerine entegrasyon hizmetleri de sunmayı hedeflemektedir. Hali hazırda sosyal medya ve kişisel e-ticaret sitelerinde dropshipping imkanı sağlamakta olup, gelecekte pazaryerleri ve yurtdışına dropshipping yapma olanaklarını da genişletecektir.

Oppaze’a kaydolurken şirket açmak zorundasınız. Bunun nedeni hem pazaryerlerinde hem de sosyal medyada satış yaparken müşterilerinize fatura kesebilmeniz ve gerekli vergi işlemlerinizi gerçekleştirebilmenizdir.

Dropshipper olarak eğer hali hazırda bir şirketiniz yoksa “Şahıs Şirketi” açmanız yeterli olacaktır. Şirketinizi nasıl açacağınızı bilmiyorsanız, Dropshipper Kayıt Sayfasında bulunan "E-devlet üzerinden ücretsiz şirket açma" adlı içeriğimizde detaylara erişebilirsiniz.


 • Dropshipperlar başlangıçta tek kategoride satış yapabilecekleri için kilitlenmiş bir rekabet ortamında satış deneyimi yaşamayacaksınız.
 • Stok için fazladan bütçe ayırmanıza gerek kalmaz, Oppaze ürünlerini internet sitenizde ve sosyal medya hesaplarınızda satışa sunabilirsiniz.
 • Ürün karlılığını kendiniz belirlersiniz. Dilediğiniz fiyattan veya belirlediğiniz stratejik fiyat üzerinden satarak daha fazla kazanç elde edebilirsiniz.
 • Aldığınız ürünler için 15 gün koşulsuz iade hakkınız vardır.
 • 7/24 tüm sorularınız ve sorunlarınız için destek hattımız sizlere hizmet verecektir.
 • Tüm siparişleriniz 24 saat, yoğun günler de 48 saat içerisinde kargoya teslim edilir.
 • Oppaze'dan dilediğiniz zaman koşulsuz ayrılabilirsiniz. Sözleşme içerisinde taahhüt süresi bulunmamaktadır.
 • Size özel oluşturulan kargo kodunu müşterinize ileterek iade olacak ürün veya ürünlerin tedarikçi veya tedarikçilere geri gönderim sağlayabilir veya kendi adresinize sistem üzerinden iade talep edebilirsiniz. İade ürün veya ürünlerin tedarikçiye geri teslimi ile tedarikçi tarafından 48 saat içerisinde iade onayı beklenir. 48 saat içerisinde aksiyon alınmayan iadeler otomatik onaylanır.

  İade onaylandığında,

 • İade sebebi olarak tedarikçi hatası içeren bir durum tespit edilirse ürün bedeli ve telafi tutarı cüzdanınıza aktarılır.
 • İade sebebi tedarikçi hatası içermiyor ise tarafınıza kupon oluşturularak iade kabul edilir veya iadeyi kendi adresinize yönlendirebilirsiniz.
 • Kupon sistemi dropshipper ve tedarikçi arasında oluşacak iade sürecinin sistem içerisinde ki yönetimini belirli noktada sağlayacak bir Oppaze eklentisidir.

  Dropshipping kullanıcısı bir dahaki alışverişlerinde bu kuponu kullanarak indirim sağlayabilecek veya ödeme yapabileceklerdir. Bu durum hem Dropshipperların maddi kayıp yaşamamasını hem de Tedarikçilerin satış sürkülasyonlarının sürdürülebilirliğini sağlayacaktır.

  Oppaze dışındaki tedarikçilerin sizlerden talep ettiği sektörün sancılı maliyeti olan aylık, yıllık, tek paket gibi üyelik ücreti Oppaze'de bulunmamaktadır.

  Tamamen ÜCRETSİZ olan dropshipping pazaryeri hizmetimiz sektörün destekleyici ve eğitici olmasına özen gösterilmiş ve hiçbir zaman sizlerden üyelik ücreti talep etmeyecektir.

  Oppaze B2B bir dropshipping pazaryeridir. Sıkı bir ihlal denetim mekanizması işletsek dahi, kötü niyetli hareket edebilecek kişi veya kişilere karşı Dropshipperları, Tedarikçileri ve gerekli durumlarda son alıcı olan müşterilerin tüketici ve şirket haklarını garanti altına almak için sözleşme gereklidir.

  Oppaze’da sözleşmeye olan erişiminiz ne kadar hızlı ise, sözleşme iptali istemeniz halinde sözleşmenizin iptal işlemleri de o kadar hızlı gerçekleştirilmektedir. Sözleşmemizde herhangi bir taahhüt süresi bulunmadığı için iptal edilmek istenen ilgili sözleşme için paneliniz üzerinden bize destek talebi oluşturmanız yeterli olacaktır.

  Oppaze, kayıt esnasında her kullanıcının şirket bilgilerini alarak kişilerin varlığını doğrulama aşamasından geçirir. Sisteme dahil olan Dropshipper ve Tedarikçiler için ihlal yönetimi devreye girer. İhlal yönetimi maddelerinde, Tedarikçiler için Oppaze'ın sizlere sağladığı 4 ana problemin (Güvenilirlik, Stok, Rekabet ve İletişim) çözümüne aykırı hareket eden her tedarikçi o an sistemden uzaklaştırılır.

  İhlal yönetiminde Dropshipperlar içinse, adil rekabet kurallarına aykırı eylemler ve satış sürecinizi zedelemeye yönelik yapılabilecek hamlelerin herhangi birini gerçekleştirdiği anda sistemden uzaklaştırılır.

  Oppaze Dropshipping Pazaryerini daha adil bir ortam haline dönüştüren tüm Tedarikçilerimize ve Dropshipperlarımıza teşekkür ederiz.

 • www.oppaze.com adresinden şirket bilgilerinizi ve kişisel bilgilerinizi girerek ilk kayıt aşamasını tamamlamış olursunuz.
 • İlk kayıt aşamasının ardından üyelik başvurunuz, şirket bilgilerinizin kontrolleri gibi gerekli kontrol işlemlerinin gerçekleştirilmesinin ardından 12 saat içerisinde onaylanır.

  Eğer bilgileriniz bir veya birden fazla hatalı bilgi içeriyorsa, başvurunuz onaylanmaz ve tarafınıza e-posta adresiniz üzerinden ret bilgisi iletilir. Bilgilerinizi teyit ederek tekrar başvuru yapabilirsiniz.

 • Hesabınızın onaylanmasının ardından sisteme erişiminiz açılır ve geri kalan bilgilerinizi doldurmanız talep edilir.

  Bu aşamada sisteme erişebilir, panel incelemesi yaparken seçeceğiniz ürün veya ürünleri ürün listenize ekleyebilirsiniz.

 • Paneliniz üzerinden Sözleşmeler ve Belgeler menüsünden ve mail olarak e-posta adresinize sözleşme eki gönderilecektir.
 • Sözleşme ekinde istenilen kısımlara kişisel bilgilerinizi doldurmanızın ardından elektronik ortamda imzalanarak iletisim@oppaze.com e-posta adresine gönderimini sağlayabilir veya ıslak imza imzalı olarak Oppaze anlaşmalı kargo kodu ile tarafımıza gönderebilirsiniz.

  Sözleşme ve Belgeler menüsünden sözleşme içi detaylara ve elektronik ortamda imza prosedürü bilgilerine ulaşabilirsiniz. Islak imzalı olarak Oppaze anlaşmalı kargo kodu ile gönderilen sözleşmelerde ücret tarafınıza ait olacaktır. Karşı ödemeli gönderilen kargolar kabul edilmeyecektir.

 • Sözleşmenizin incelenip onaylanmasının ardından sisteme tam erişiminiz aktif edilecektir.
 • Onaylanan üyeliğinizle www.oppaze.com’a giriş yapın.
 • Ürün Yönetimi menüsüne geçiş yapın, satmış olduğunuz ürün veya ürünleri sepete ekleyin.
 • Sepet kontrolünüzün ardından, adres bilgileri alanına müşterinizin bilgilerini yazın.
 • Ödeme ekranında banka/kredi kartınızla veya cüzdan bakiyenizle ödemeyi tamamlayıp, siparişi oluşturun.
 • Oluşturduğunuz siparişler en geç 2 iş günü içerisinde tarafımızca hazırlanıp seçtiğiniz kargo firması ile belirttiğiniz müşterinizin adresine gönderilir.
 • Siparişleriniz ile alakalı tüm gelişmeleri "Siparişlerim" sayfasından takip edebilirsiniz.
 • Müşterinize tarafımızdan hiçbir SMS veya herhangi bir aracı program ile bilgilendirme mesajı gitmez.
 • Sosyal medya, E-Ticaret siteniz vb. platformlarda yapmış olduğunuz satışlarda kargo bedeli 59.99 ₺’den başlamaktadır.

  Artan maliyetlere bağlı kargo firmalarının anlaşma tutarları üzerinde yapmış ve yapacak oldukları tüm arttırımlardan etkilenmemeniz adına her önlemi ve çabayı göstermekteyiz.


  Siparişiniz iptal edildiğinde, ödenen ücret bir sonraki alışverişinizde kullanılmak üzere cüzdan bakiyenize yüklenir. Bu tutarı dilerseniz anında kartınıza çekebilirsiniz. Siparişiniz tarafımızca iptal edildiğinde, ödeme yaptığınız kartınıza toplam tutar iade edilir.

  Tüm alım faturalarınız sipariş bazlı kesilir.

  Panelinizde bulunan "Fatura İşlemleri" menüsünden faturalarınızı anlık takip edebilir, çıktılarını alabilirsiniz. Ayrıca tüm yüklenen faturalar kayıtlı e-posta adresinize iletilecektir.

  Güvenliğiniz için banka veya kredi kart bilgilerinizi Oppaze sisteminde kayıtlı tutmuyoruz. Bu, her siparişte kart bilgilerinizi tekrar girmeniz gerektiğini göstermektedir. Cüzdanım sistemi ile önceden yüklenmiş bakiyenizle saniyeler içerisinde siparişinizi oluşturabilirsiniz.

  İadeniz onaylandıktan sonra platform kurallarına bağlı olarak, iade bedeli cüzdanınıza aktarılabilir veya kupon olarak tarafınıza tanımlanabilir. Platform kurallarında iadenin aktarım şekli iade sonucuna bağlı olarak belirlenmiştir.

  Oppaze Dropshipping Pazaryerinde bulunan tedarikçiler, yükledikleri ürünlere perakende fiyatı üzerinden minimum %35 indirim uygulayacaklardır.

  Ürün Yönetimi sayfanıza eklediğiniz her ürün için tablo sonunda sizlere tavsiye edilen fiyat aralığı gösterilecektir. Bu tavsiye oranı %25 ile %60 oranlarına denk gelmektedir. Bu oran yalnızca satışınızı hızlandırmaya yönelik bir tavsiyedir ve bu sınırlar arasında kalmanız gerekmemektedir.